Επιτυχημένη συμμετοχή των μαθητών του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στην Α' Φάση του 28ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής

Για ακόμη μια χρονιά η συμμετοχή των μαθητών του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στην Α' Φάση του ετήσιου (28ου) Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής που ολοκληρώθηκε την Κυριακή 31/1/2016. Πιο συγκεκριμένα οι παρακάτω οκτώ (8) μαθητές έλυσαν με επιτυχία το θέμα της Α' φάσης και απέκτησαν το δικαίωμα συμμετοχής στη Β' Φάση του διαγωνισμού, η οποία βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη και ολοκληρώνεται στις 20/3/2016:

1. Γιάννης Δάλλης (Β2)

2. Καλλιόπη-Χριστίνα Δεσποτίδου (Β2)

3. Δέσποινα Μπαλέζου (Α2)

4. Αντωνία-Κλεοπάτρα Παπούλια (Β2)

5. Νίκος Τσίλης (Β2)

6. Αναστάσης Τσιρόπουλος (Α2)

7. Ελευθερία Φούρλα (Α2)

8. Δημήτρης Χαραλαμπόπουλος (Β2)

Αξίζει επίσης να αναφερθεί ότι δύο από τους αποφοίτους του σχολείου μας, οι οποίοι φοιτούν πλέον στο Πειραματικό ΓΕΛ Αγ. Αναργύρων, συμμετείχαν και αυτοί με επιτυχία στην Α' Φάση του διαγωνισμού:

1. Κώστας Ανεμοζάλης (ΠΓΕΛ Αγ. Αναργύρων)

2. Γιάννης Παναγιωτίδης (ΠΓΕΛ Αγ. Αναργύρων)

Η συμμετοχή των μαθητών στο διαγωνισμό έγινε στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του ομίλου «Προγραμματισμός: Η αληθινή πλευρά της Πληροφορικής» με υπεύθυνο τον καθηγητή πληροφορικής του σχολείου μας κ. Δημήτρη Σκυριανόγλου.

Αναλυτικές πληροφορίες για τον 28ο ΠΔΠ είναι διαθέσιμες εδώ, τα αναλυτικά αποτελέσματα της Α? Φάσης βρίσκονται εδώ ενώ τα θέματα της Β' φάσης (για γυμνάσιο και λύκειο) έχουν αναρτηθεί εδώ.