Ταξίδι στις γερμανικές παραδόσεις των Χριστουγέννων για τους μαθητές του ΠΓ Αγ. Αναργύρων από το Goethe Institut Thessaloniki και το πρόγραμμα Glossomobil

Glossomobil2021

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετέχουν στον Όμιλο των Γερμανικών του ΠΓ Αγ. Αναργύρων, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την Τρίτη 7.12.2021 ένα ψυχαγωγικό διαδικτυακό εργαστήριο - ταξίδι στις γερμανικές παραδόσεις των Χριστουγέννων, από το Goethe Institut Thessaloniki και το πρόγραμμα Glossomobil. Οι μαθητές και οι μαθήτριες γνώρισαν τον χριστουγεννιάτικο πολιτισμό της Γερμανίας μέσα από μουσική, εικόνες και βίντεο και ανέπτυξαν το λεξιλόγιό τους με ψηφιακά παιχνίδια γνώσεων, μνήμης, σύγκρισης και ταξινόμησης.

Ευχαριστούμε την κυρία Αθανασία Τερζόγλου από το Goethe Institut Thessaloniki για την πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση.

Την εποπτεία της εκδήλωσης εκ μέρους του ΠΓ Αγίων Αναργύρων είχε η υπεύθυνη του Ομίλου Γερμανικών κ. Δήμητρα Ζουριδάκη.