Συμμετοχή του Ρητορικού Ομίλου του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στους Διασχολικούς Αγώνες Ρητορικής Τέχνης

RitorikoiAgwnes2021-2b

Μαθητές του ΠΓ Αγ. Αναργύρων (Τζεδάκη Όλγα, Αγρογιάννης Πέτρος, Πήλιουρα Άννα, Σέργης Νίκος, Στιακάκη Ευαγγελία) συμμετείχαν στους  Διασχολικούς Αγώνες Ρητορικής Τέχνης, που πραγματοποιήθηκαν διαδικτυακά το Σάββατο 5 και την Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022.  Οι αγώνες συνδιοργανώθηκαν από τα Εκπαιδευτήρια Αυγουλέα-Λιναρδάτου και το 1ο Λύκειο Ευόσμου Θεσσαλονίκης. Συμμετείχαν 500 περίπου μαθητές από 59 Γυμνάσια και Λύκεια της Αθήνας, Θεσ/κης και Κορίνθου. Οι μαθητές του ΠΓ Αγ. Αναργύρων, οι οποίοι συμμετείχαν στο ομαδικό αγώνισμα των Διττών Λόγων, υπό την εποπτεία του υπεύθυνου του ρητορικού ομίλου κ. Αθανάσιου Δήμου, απέσπασαν κολακευτικά σχόλια τόσο για τη δυναμική όσο και για το ήθος τους!

RitorikoiAgwnes2021-3b

Στους καλύτερους ομιλητές των Διττών Λόγων συμπεριλήφθηκαν οι μαθητές του ΠΓ Αγ. Αναργύρων:

1. Τζεδάκη Όλγα (13η θέση)
2. Αγρογιάννης Πέτρος (16η θέση)

Συγχαρητήρια στους μαθητές του σχολείου μας!