Erasmus+: Το ΠΓ Αγ. Αναργύρων στην Άγκυρα της Τουρκίας

Στην Άγκυρα της Τουρκίας βρέθηκε το διάστημα 23-29 Απριλίου 2023, αντιπροσωπεία του ΠΓ Αγίων Αναργύρων αποτελούμενη από τους εκπαιδευτικούς κ. Βασίλη Κωστόπουλο και κ. Νίκωνα Κοτσόβολη και τον μαθητή Γρηγόρη Καλοκαιρινό, προκειμένου να συμμετάσχει στην 5η προγραμματισμένη συνάντηση στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+, «Science through Experiments in Europe 2».

Οι συμμετέχοντες είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν το σχολείο Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu στην Άγκυρα και να γνωρίσουν τη λειτουργία του εκπαιδευτικού συστήματος στην Τουρκία. Επισκέφθηκαν επίσης την Καππαδοκία καθώς και πολύ ενδιαφέροντα μουσεία της Άγκυρας. Εκτενής αναφορά στα πεπραγμένα της συνάντησης καθώς και φωτογραφικό υλικό είναι διαθέσιμα (στα αγγλικά) εδώ.