Κοινωνικό Φροντιστήριο από τον Δήμο Αγ. Αναργύρων-Καματερού για το σχολικό έτος 2019-2020

Θα λειτουργήσει και φέτος το Κοινωνικό Φροντιστήριο του Δήμου Αγίων Αναργύρων – Καματερού, που υλοποιείται υπό την αιγίδα της Κοινωνική Υπηρεσίας του δήμου και σε συνεργασία με την Ένωση Γονέων της πόλης. Το Κοινωνικό Φροντιστήριο προσφέρει δωρεάν ενισχυτική διδασκαλία σε μαθητές οικογενειών που αντιμετωπίζουν οικονομικές δυσκολίες. Τα μαθήματα πραγματοποιούνται από εθελοντές καθηγητές.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στους υπεύθυνους για το Κοινωνικό Φροντιστήριο: κ. Αριστείδης Μήτσιος (τηλ. 6971891405) και κ. Γεώργιος Γκατζέλης (τηλ. 6973770245)

Για την εγγραφή στο Κοινωνικό Φροντιστήριο απαιτείται η κατάθεση της σχετικής αίτησης (διαθέσιμη εδώ) καθώς και η προσκόμιση α) φωτοτυπίας αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου του αιτούντος και β) αποδεικτικού κατοικίας (λογαριασμός ΔΕΚΟ κ.α.)