Βραβεία-Αριστεία-Διακρίσεις 2012-2013

2012 - 2013

Μαθητές του σχολείου μας που έχουν αναδειχθεί σε διαγωνισμούς στην επιστήμη της Φυσικής.

1. Η Χανιώτη Ελένη, μαθήτρια της Γ' Τάξης, διακρίθηκε στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής του έτους 2013.

2. Ο Μπέτζελος Χρήστος, μαθητής της Γ' Τάξης, διακρίθηκε στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής του έτους 2013.

Μαθητές του σχολείου μας που έχουν αναδειχθεί σε πανελλήνιους μαθητικούς διαγωνισμούς

Α. Με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε ότι ο μαθητής Μπέτζελος Γεώργιος της Γ' Τάξης του σχολείου μας αρίστευσε, και μάλιστα έλαβε την πρώτη θέση, Πανελλαδικά στην τελική φάση του 17ου Διαγωνισμού Λυσία.

Β. Οι επτά μαθητές της Γ' Τάξης του σχολείου μας, που προκρίθηκαν στην τελική φάση του 17ου Διαγωνισμού Λυσία, είναι:

1. Κουτρούμπας Αθανάσιος
2. Μηνακάκης Αλέξανδρος
3. Μπέκας Ανδρέας
4. Μπέτζελος Γεώργιος
5. Μπέτζελος Χρήστος
6. Παπαναγιώτου Δημήτριος
7. Πλέσσας Θεόδωρος

Μαθητές του σχολείου μας που έχουν αναδειχθεί σε διαγωνισμούς στην επιστήμη των Μαθηματικών.

1. Ο Καρανάτσης Ηλίας, μαθητής της Α' Τάξης, διακρίθηκε στον Μαθηματικό Διαγωνισμό: "Παιχνίδι και Μαθηματικά" της Μαθηματικής Εταιρείας του έτους 2012, εδώ.

2. Ο Κυριατζής Κωνσταντίνος, μαθητής της Α' Τάξης, διακρίθηκε στον Μαθηματικό Διαγωνισμό: "Παιχνίδι και Μαθηματικά" της Μαθηματικής Εταιρείας του έτους 2012.

3. Η Μακρή Κωνσταντίνα, μαθήτρια της Α' Τάξης, διακρίθηκε στον Μαθηματικό Διαγωνισμό: "Παιχνίδι και Μαθηματικά" της Μαθηματικής Εταιρείας του έτους 2012.

4. Ο Μιχαλακόπουλος Μιχαήλ, μαθητής της Α' Τάξης, διακρίθηκε στον Μαθηματικό Διαγωνισμό: "Παιχνίδι και Μαθηματικά" της Μαθηματικής Εταιρείας του έτους 2012.

5. Η Ελένη Χανιώτη, μαθήτρια της Γ΄ Τάξης, διακρίθηκε στούς Μαθητικούς διαγωνισμούς  "Θαλής" και "Ευκλείδης", της Μαθηματικής Εταιρείας του σχολικού  έτους 2012-13