Εθελοντισμός-Σχολείο-Κοινωνία: Σταγόνες Ζωής - Ενημέρωση για τη μεταμόσχευση μυελού των οστών από το ΠΓ Αγ. Αναργύρων (27/5/2017, 10:00 π.μ.)

Το Πειραματικό Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων, στο πλαίσιο του Προγράμματος Αγωγής Υγείας, σας προσκαλεί στην εκδήλωση με θέμα:

Σταγόνες ζωής!

η εκδήλωση τελεί υπό την Αιγίδα της Α.Ε. του Προέδρου της Δημοκρατίας, Κυρίου Προκοπίου Παυλοπούλου.

Stagones Zwis - Ergo - 27-05-2017

Στην εκδήλωση μαθητές θα ενημερώσουν μαθητές και την τοπική κοινωνία για τη μεταμόσχευση μυελού των οστών και τη σημασία της εθελοντικής προσφοράς.

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα το Σάββατο 27 Μαΐου 2017 και ώρα 10:00 π.μ., στην αίθουσα Εκδηλώσεων του 3ου Εσπερινού ΕΠΑΛ Αγίων Αναργύρων (Σητείας 4 & Καζαντζάκη, Άγιοι Ανάργυροι).

Στο χώρο της εκδήλωσης θα είναι δυνατή η εγγραφή εθελοντών/εθελοντριών δοτών μυελού των οστών ηλικίας 18-45 ετών.

Συνδιοργανωτές της εκδήλωσης είναι: Σύλλογος Γονέων Πειραματικού Γυμνασίου Αγίων Αναργύρων, Ε.Λ.Μ.Ε. Προτύπων Πειραματικών Σχολείων και το Σχολείο με Λυκειακές τάξεις των Νοσοκομείων Παίδων Α.& Π. Κυριακού.

Δείτε την αφίσα της εκδήλωσης εδώ, την πρόσκληση εδώ και το αναλυτικό πρόγραμμα εδώ.