Προσφορά αγάπης του ΠΓ Αγ. Αναργύρων προς το ίδρυμα ΜΗΤΕΡΑ (συλλογή ειδών μέχρι Πέμπτη 21/12/2017)

MHTEPA2017

Το Πειραματικό Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων για μία ακόμη χρονιά στηρίζει το Κέντρο Βρεφών ΜΗΤΕΡΑ.

Από την πρώτη μέρα, αλλά και κάθε μέρα στα 50 χρόνια δράσης του, μοναδική επιδίωξη του Κέντρου Βρεφών ΜΗΤΕΡΑ είναι να καλύψει την ανάγκη για προστασία κάθε παιδιού που στερείται ομαλού οικογενειακού περιβάλλοντος. Σκοπός του είναι η προσφορά εξειδικευμένων και εξατομικευμένων υπηρεσιών σε παιδιά και γονείς που βρίσκονται σε ειδικές ψυχοκοινωνικές συνθήκες.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το Πειραματικό Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων στηρίζει το Κέντρο Βρεφών ΜΗΤΕΡΑ.

Παρακαλούνται οι γονείς που επιθυμούν να συμβάλλουν σε αυτή την προσπάθεια μέχρι την Πέμπτη 21-12-2017 να παραδώσουν τα παρακάτω στις υπεύθυνες καθηγήτριες της δράσης κ. Δαμάσκου και κ. Παπατρέχα.

Ιατρικά είδη:
Γάντια (μη αποστειρωμένα), σιρόπι αντιπυρετικό (ponstan), ορό για τη μύτη αποσυμφωρητικό (clinofar), βρεφικούς  ουροσυλλέκτες.

Είδη πρώτης ανάγκης:
Γάλα βρεφικό και ΝΟΥΝΟΥ, πάνες, μωρομάντηλα, ρουχαλάκια και παιχνίδια.

Το Κέντρο Βρεφών θα επισκεφθεί αντιπροσωπεία των μαθητών του σχολείου μας την Παρασκευή 22-12-2017 μαζί με τις υπεύθυνες καθηγήτριες της δράσης κ. Δαμάσκου και κ. Παπατρέχα.