Τουρνουά Βόλλεϋ 2022-2023 στο ΠΓ Αγ. Αναργύρων

TournouaVolley2023-1

Ολοκληρώθηκε την Τρίτη 29 Μαρτίου 2023 με μεγάλη επιτυχία το Τουρνουά Βόλλεϋ 2022-2023 το οποίο διεξήχθη στο σχολείο μας από τις αρχές Μαρτίου.

Στο τουρνουά έλαβαν μέρος συνολικά 12 ομάδες των 6 έως 8 ατόμων δηλαδή το σύνολο των μαθητών-τριών που συμμετείχαν έφτασε τον αριθμό των 96! Υπεύθυνος του τουρνουά ήταν ο καθηγητής φυσικής αγωγής κ. Νίκων Κοτσόβολης.

Οι μαθητές-τριες αγωνίσθηκαν με σύστημα double knock out έτσι ώστε η κάθε ομάδα να δώσει τουλάχιστον 2 αγώνες, ενώ για την ολοκλήρωση  του τουρνουά χρειάσθηκαν συνολικά 26 παιχνίδια!

Μετά από πολύ ενδιαφέροντες και συναρπαστικούς αγώνες στον τελικό έφτασαν οι ομάδες "Μαύρη Θύελλα" του Γ1 και "Fougkishland" του Γ2 ενώ το τίτλο και το βαρύτιμο τρόπαιο (σουβλάκια και αναψυκτικό και για τις δύο ομάδες) κατέκτησε η ομάδα "Μαύρη Θύελλα" επικρατώντας στον τελικό με 2-0 σετ.

TournouaVolley2023-2

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Συνεχίζουμε με τα τουρνουά Καλαθοσφαίρισης και Ποδοσφαίρου.