Συμμετοχή του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στο 20ο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών-Μαθητριών 2023

Για ακόμη μια χρονιά το ΠΓ Αγίων Αναργύρων συμμετείχε στο ετήσιο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών-Μαθητριών. Το 20ο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών-Μαθητριών 2023 διεξήχθη την Παρασκευή 28/4/2023 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Το ενδιαφέρον των μαθητών του σχολείου μας για τη διοργάνωση ήταν μεγάλο έτσι στο τουρνουά συμμετείχαν δύο ομάδες του σχολείου πραγματοποιώντας αξιόλογη εμφάνιση:

Η Α' Ομάδα του ΠΓ Αγ. Αναργύρων (Μαυρογεώργος Ηλίας, Δημάκος Άγγελος, Σύρμας Ιωάννης, Δεληγιάννη Αικατερίνη, Ντιούδης Δημήτριος, Χαρίτου Βασίλειος) κατέλαβε την 20η θέση (σε 37 ομάδες) ενώ η Β' Ομάδα του ΠΓ Αγ. Αναργύρων (Παπασωτηρίου Ιωάννης, Πανάς Αριστείδης, Τσιλιβάκος Δημήτριος, Ζενέτου Ευαγγελία-Κωνσταντίνα, Ζώρζος Ευάγγελος, Σάπκας Χαράλαμπος) κατέλαβε την 31η θέση.

Το πιο σημαντικό όμως ήταν ότι όλοι μαθητές και οι μαθήτριες συμμετείχαν με πολλή όρεξη και μεγάλη συνέπεια και πέρασαν καλα.

Υπεύθυνος των ομάδων ήταν ο πληροφορικός του σχολείου κ. Δημήτρης Σκυριανόγλου ενώ τις ομάδες συνόδευσε η μαθηματικός του σχολείου κα υπέυθυνη του ομίλου σκακιού κ. Χριστίνα Κοτιώνη.

Δείτε την τελική βαθμολογία εδώ και τα αναλυτικά αποτελέσματα των ομάδων μας εδώ (Α' Ομάδα) και εδώ (Β' Ομάδα).