Διατροφή στην εφηβεία: προκλήσεις και πιθανές λύσεις - ομιλία της Δράσης "συνεργάζεσθαι" στο ΠΓ Αγ. Αναργύρων (Τετάρτη 31/1/2024, 7.00 μ.μ.)

Στο πλαίσιο της Δράσης «συνεργάζεσθαι - Η ανάπτυξη του εφήβου κοινό μέλημα σχολείου και οικογένειας», το Πρότυπο Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων διοργανώνει, κατά το σχολικό έτος 2023-2024, σειρά ενημερωτικών συναντήσεων για τους γονείς-κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου με θεματολογία που αφορά την εφηβική ηλικία, τις ανάγκες και τα προβλήματά της.

Μέχρι αυτήν τη στιγμή, έχουν υλοποιηθεί δύο συναντήσεις με θέματα «Αθλητισμός και εφηβεία» (18 Δεκεμβρίου 2023) και «Ενδοσχολικός εκφοβισμός» (15 Ιανουαρίου 2024). Η συμμετοχή σας και, κυρίως, η διάθεση και τα ερωτήματα των συμμετεχόντων υπήρξαν ιδιαιτέρως ενθαρρυντικά για τη συνέχιση της Δράσης.

Σας προσκαλούμε, λοιπόν, στην τρίτη ομιλία για γονείς-κηδεμόνες του Προτύπου Γυμνασίου Αγίων Αναργύρων με τίτλο:

«Διατροφή στην εφηβεία: προκλήσεις και πιθανές λύσεις»
και εισηγητή τον Δρ. Γρηγόρη Ρίσβα,
Διαιτολόγο-Διατροφολόγο,
Αντιπρόεδρο της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Συλλόγων Διαιτολόγων (EFAD)

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου, την Τετάρτη, 31 Ιανουαρίου 2024, 19.00-20.00.

Η παρουσία σας θα είναι χαρά και τιμή για εμάς, αλλά και μία ευκαιρία να γνωριστούμε και να γνωριστείτε καλύτερα.

Στους συμμετέχοντες και συμμετέχουσες θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.