Εκδηλώσεις για γονείς-κηδεμόνες του ΠΓ Αγ. Αναργύρων: «Σχολείο και γονείς: μια δύσκολη σχέση;» (Τετάρτη 27/3/2024, 7.00 μ.μ.) και «Τα μυστικά του αποτελεσματικού γονέα» (Τετάρτη 10/4/2024, 7.00 μ.μ.)

Στο πλαίσιο της Δράσης «συνεργάζεσθαι - Η ανάπτυξη του εφήβου κοινό μέλημα σχολείου και οικογένειας», το Πρότυπο Γυμνάσιο Αγίων Αναργύρων έχει προγραμματίσει δύο εκδηλώσεις – ομιλίες για τον Μάρτιο και τον Απρίλιο 2024 με πολύ ενδιαφέρουσα θεματολογία.

Την Τετάρτη, 27 Μαρτίου 2024, στις 19.00, η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Γ΄ Αθήνας Αλεξάνδρα Μελίστα θα βρεθεί στον χώρο του σχολείου, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων, για να συζητήσει με τους γονείς-κηδεμόνες με θέμα:

«Σχολείο και γονείς: μια δύσκολη σχέση;»

Την Τετάρτη, 10 Απριλίου 2024, στις 19.00, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του σχολείου, θα υποδεχτούμε την Δρ. Άννα Σιγανού, η οποία υπόσχεται να μας αποκαλύψει:

«Τα μυστικά του αποτελεσματικού γονέα»

Στους συμμετέχοντες και συμμετέχουσες θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.