Επιτυχίες μαθητών του ΠΠΓ Αγ. Αναργύρων στον 75ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά "Ο Θαλής"

Πολύ θετική ήταν η συμμετοχή των μαθητών του ΠΠΓ Αγ. Αναργύρων στον 75ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο Θαλής», που πραγματοποιήθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.) το Σάββατο 1η Νοεμβρίου 2014.

Από το σχολείο μας συμμετείχαν φέτος μόνο μαθητές από τη Β? Γυμνασίου και τρεις από αυτούς πέτυχαν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του διαγωνισμού «Ο Ευκλείδης» που θα διεξαχθεί το Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015 (09.00-12.00 π.μ.) και στον στον οποίο θα συμμετέχουν μόνο οι επιτυχόντες του διαγωνισμού «Ο Θαλής».

Οι μαθητές που απέκτησαν το δικαίωμα συμμετοχής στον Ευκλείδη είναι οι:

1. Φωτεινή Μπαλέζου (Β2)

2. Αλέξανδρος Σταύρο (Β2)

3. Ειρήνη Φράγκου (Β2)

Αναλυτικά αποτελέσματα και πληροφορίες για το διαγωνισμό υπάρχουν στην ιστοσελίδα της Ε.Μ.Ε. εδώ