Διακρίσεις των μαθητών του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στον 76ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά "Ο Θαλής"

Πολυπληθής και επιτυχημένη ήταν και φέτος η συμμετοχή των μαθητών του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στον 76ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά "Ο Θαλής", που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.) το Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015.

Στο διαγωνισμό συμμετέχουν μαθητές Β' και Γ' Γυμνασίου καθώς και μαθητές Λυκείου οι οποίοι διεκδικούν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση, δηλ. στο διαγωνισμό "Ο Ευκλείδης". Από το σχολείο μας επιτυχόντες ήταν οι:

Β' Γυμνασίου:

1. Γεωργία Ζωγοπούλου (Β2)

2. Θάνος Κοκόλης (Β2)

3. Γιώργος Μπαλαμώτης (Β1)

4. Σταύρος Μπελιάς (Β1)

5. Κωνσταντίνος Ξυλόπορτας (Β1)

6. Ιάκωβος Σκλάβος (Β1)

7. Δημήτρης Χαραλαμπόπουλος (Β2)

Γ' Γυμνασίου:

1. Γιάννης Βλαχοδημητρόπουλος (Γ2)

2. Φωτεινή Μπαλέζου (Γ2)

Όλοι οι παραπάνω έχουν δικαίωμα συμμετοχής στον 76ο Μαθηματικό Διαγωνισμό "Ο Ευκλείδης" ο οποίος θα διεξαχθεί το Σάββατο 16 Ιανουαρίου 2016.

Αναλυτικά αποτελέσματα του φετινού "Θαλή" εδώ. Πληροφορίες για τους διαγωνισμούς της Ε.Μ.Ε. εδώ.