Διακρίσεις για τους μαθητές του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στο Διαγωνισμό "Σκιτσοφρένεια" 2016

Πέρα από τις επιδόσεις τους στα μαθήματα, οι μαθητές του ΠΓ Αγ. Αναργύρων διακρίνονται και για τις καλλιτεχνικές ανησυχίες τους. Έτσι φέτος τέσσερις μαθητές του σχολείου μας βραβεύτηκαν με έπαινο για τη συμμετοχή τους στον 2ο Μαθητικό Διαγωνισμό Σκίτσου, Γελειογραφίας και Κόμικς "Σκιτσοφρένεια@Pierce" 2016 που διοργάνωσε το Pierce-Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος.

Πιο συγκεκριμένα βραβεύτηκαν οι:

- Μαρία Κυριατζή (Γ' Γυμνασίου), έπαινος στην κατηγορία "Σκίτσο" για το Γυμνάσιο.

- Αλεξάνδρα Γαμπιεράκη, Κατερίνα Κούκου, Δημοσθένης Κούκος (Α' Γυμνασίου), έπαινος στην κατηγορία "Κόμικς" για το Γυμνάσιο.

Το θέμα του φετινού διαγωνισμού ήταν: "Νερό, πηγή ζωής ? αιτία πολέμου". Ο διαγωνισμούς τελούσε υπό την αιγίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του διαγωνισμού είναι διαθέσιμα εδώ. περισσότερες πληροφορίες για το διαγωνισμό "Σκιτσοφρένεια" είναι διαθέσιμα εδώ.