Βράβευση μαθητή του ΠΓ Αγ.Αναργύρων στον Πανελλήνιο και Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό 2020-2021

Ο μαθητής της Γ' Γυμνασίου του ΠΓ Αγ. Αναργύρων Χρήστος Δρογγίτης βραβεύτηκε στον Πανελλήνιο και Παγκύπριο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών Ποίησης και Διηγήματος για εφήβους μαθητές Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2020-2021.

Ο Χρήστος Δρογγίτης έλαβε τον Γ' Έπαινο στην κατηγορία του διηγήματος στον διαγωνμισμό ο οποίο είχε θέμα: «1821-2021-Διακόσια χρόνια από την Επανάσταση του 1821»

Στον διαγωνισμό πήραν μέρος ακόμη οκτώ μαθητές του σχολείου μας (με επτά ποιήματα και δύο διηγήματα). Η συμμετοχή στον διαγωνισμό πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του Ομίλου "Η Επανάσταση του 1821 μέσα από τα μάτια των μαθητών του 21ου αιώνα" που λειτούργησε με υπεύθυνο τον φιλόλογο κ. Αθανάσιο Δήμο κατά το σχολικό έτος 2020-2021.

Δείτε τα αναλυτικά αποτελέσματα του διαγωνισμού στη σελίδα της Ένωσης Ελλήνων Λογοτεχνών εδώ.