Διακρίσεις μαθητών του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στους ΣΤ΄ Αγώνες Ρητορικής Τέχνης-Ρήσεις & Αντι-ρήσεις 2022

6oiAgwnesRitorikisTexnis2022

Την Κυριακή 8 Μαΐου, ο Όμιλος Ρητορικής, υπό την καθοδήγηση του εκπαιδευτικού κ. Αθανάσιου Δήμου, συμμετείχε στους ΣΤ΄ Αγώνες Ρητορικής Τέχνης (Ρήσεις & Αντι-ρήσεις 2022), που διεξήχθησαν στο 5ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου. Οι μαθητές του σχολείου μαςκατάφεραν να εντυπωσιάσουν με τον λόγο, τη φαντασία, το ήθος και την ευγλωττία τους.

Ειδικότερα:

(α) Ο Πέτρος Αγρογιάννης, μαθητής της Γ΄ τάξης, απέσπασε το 2ο βραβείο στο αγώνισμα του Αυθόρμητου Λόγου.
(β) Η Ευαγγελία Στιακάκη, μαθήτρια της Γ΄ τάξης, έλαβε το 4ο βραβείο στο αγώνισμα της Εκφραστικής Ανάγνωσης.
(γ) Η Άννα Πήλιουρα, μαθήτρια της Γ΄ τάξης, βραβεύτηκε ως η 9η καλύτερη ομιλήτρια στο αγώνισμα των Διττών Λόγων.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν και οι μαθήτριες Βασιλική Χιονίδου στο αγώνισμα του Αυθόρμητου Λόγου, Χριστίνα Παγώνη και Ηλέκτρα Νάνου στο αγώνισμα της Εκφραστικής Ανάγνωσης.