Νέα διάκριση για μαθήτριες του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στον 36ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής

PDP logo36

Νέα διάκριση πέτυχαν η Αγγελική Κατσαρού και η Μαρίζα Λαμπροπούλου, μαθήτριες της Γ' τάξης του ΠΓ Αγ. Αναργύρων, στον 36ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής.

Πιο συγκεκριμένα, οι δύο μαθήτριες, σημειώνοντας και οι δύο απόλυτο σκορ (100/100) στη Β' Φάση του διαγωνισμού, πέτυχαν την πρόκρισή τους στην Τελική (Γ') Φάση, η οποία θα διεξαχθεί την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 στους χώρους του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου. Tα αποτελέσματα της Β' Φάσης του διαγωνισμού, όπου φαίνεται το όνομα του σχολείου, είναι διαθέσιμα εδώ ενώ γενικές πληροφορίες για τον διαγωνισμό θα βρείτε εδώ.

Την καθοδήγηση των μαθητριών στον διαγωνισμό είχε ο καθηγητής πληροφορικής του ΠΓ Αγίων Αναργύρων κ. Δημήτρης Σκυριανόγλου.