Ισοβαθμία στη 2η θέση για τη σκακιστική ομάδα του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στο Ομαδικό Μαθητικό Πρωτάθλημα Αττικής 2024

Chess

Σημαντική επιτυχία για τη σκακιστική ομάδα του Πρότυπου Γυμνασίου Αγίων Αναργύρων η οποία, στο Ομαδικό Μαθητικό Πρωτάθλημα Αττικής 2024, ισοβάθμησε στη 2η θέση στην κατηγορία των γυμνασίων!

Η ομάδα πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση συγκεντρώνοντας 10 βαθμούς (σε 7 αγώνες, 4 νίκες 2 ισοπαλίες, 1 ήττα) ισοβαθμόντας έτσι στις θέσεις 2-7 (σε 32 ομάδες). Μάλιστα έφτασε πολύ κοντά ακόμη και στην ισοβαθμία στην 1η θέση (χρειαζόταν νίκη στην 7ο και τελευταίο γύρο αλλά αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2).

Η σύνθεση της ομάδας ήταν: 1. Ηλίας Μαυρογεώργος (Β1), 2. Μιχάλης Παντρευτάκης (Α2), 3. Σταύρος Φουνταδάκης (Α2), 4. Κατερίνα Δεληγιάννη (Β2).

Οργανωτικός υπεύθυνος της ομάδας ήταν ο κ. Δημήτρης Σκυριανόγλου.

Δείτε την τελική κατάταξη εδώ και τα αναλυτικά αποτελέσματα της ομάδας (ομαδικά και ατομικά) εδώ.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και ευχές για περισσότερες σκακιστικές επτυχίες στο μέλλον.