Διάκριση μαθητή του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στους 5ους Πανελλήνιους Αγώνες Δημιουργικού Λόγου

5oiAgwnesDimiourgikouLogou2024

Το σχολείο μας συμμετείχε με επιτυχία στους 5ους Πανελλήνιους Αγώνες Δημιουργικού Λόγου που πραγματοποιήθηκαν στις 7 Απριλίου 2024 στο 1ο Γυμνάσιο Ασπροπύργου. Οι μαθητές μας εντυπωσίασαν κριτές και ακροατήριο με τις εξαιρετικές τους επιδόσεις. Ο διαγωνισμός αυτός, γνωστός για το υψηλό επίπεδο δυσκολίας και τον ανταγωνισμό, αποτέλεσε μια μοναδική ευκαιρία για τους μαθητές μας να αναδείξουν τις ικανότητές τους στον λόγο και την επιχειρηματολογία.

Ιδιαίτερα, θα θέλαμε να ξεχωρίσουμε την εντυπωσιακή παρουσία του μαθητή μας, Ασημάκη Γκόλφη, μαθητή της Α΄ Γυμνασίου, ο οποίος, παρόλο που αγωνίστηκε με μαθητές της Α΄ τάξης του Λυκείου, κατέκτησε την 6η θέση στο Αγώνισμα του Αυθόρμητου Λόγου. Ο Ασημάκης διακρίθηκε για την ευφράδειά του, την κριτική του σκέψη και την ικανότητά του να εκφράζει με σαφήνεια και πειθώ τις απόψεις του.

Την προετοιμασία και καθοδήγηση των μαθητών είχε αναλάβει ο εκπαιδευτικός του σχολείου μας κ. Αθανάσιος Δήμος.