Βράβευση του ΠΓ Αγ. Αναργύρων από τα Εducation Business Awards 2017

Για ακόμη μία χρονιά το ΠΓ. Αγ. Αναργύρων βραβεύτηκε από τα Education Business Awards 2017.

Αυτή τη φορά η βράβευση ήταν με χρυσό (gold) βραβείο στην κατηγορία "Καινοτομία στην Έρευνα" και το ΠΓ Αγ. Αναργύρων βραβεύτηκε για την ανάπτυξη της Βιωματικής Μάθησης μέσα από την Έρευνα, η οποία επιτεύχθηκε μέσα από τη συμμετοχή του σχολείου μας στο πρόγραμμα Science through Experiment in Europe που εντάσσεται στο πλαίσιο Erasmus+.

EDUC BUS AW 17 GOLD - small

Στην εκδήλωση, εκ μέρους το σχολείου, παρεβρέθηκαν ο διευθυντής κ. Χρήστος Μουρατίδης, ο οποίος παρέλαβε το βραβείο, και ο μαθηματικός κ. Βασίλης Κωστόπουλος.

EBAW 2017 Kostop-Mour

Ο διευθυντής κ. Χρήστος Μουρατίδης (δεξιά) και ο μαθηματικός κ. Βασίλης Κωστόπουλος (αριστερά) κρατώντας το βραβείο του ΠΓ Αγ. Αναργύρων.

Δείτε την τελετή βράβευση του ΠΓ Αγ. Αναργύρων στα Education Business Awards 2017 εδώ (η βράβευση του ΠΓ Αγ. Αναργύρων είναι στο διάστημα 1:28:35 - 1:30:20).

Περισσότερες πληροφορίες για τα Education Business Awards 2017 και τον πλήρη κατάλογο των φετινών βραβεύσεων μπορείτε να βρείτε εδώ.