Βιωματικό Σεμινάριο για την Ομαδοσυνεργατική Μάθηση

Με στόχο την ενίσχυση και την αξιοποίηση της ομαδικής διαδικασίας στην διδακτική πρακτική, η Σχολική Σύμβουλος κ. Χριστίνα Παπαζήση, σε συνεργασία με το ΕΠΕΣ του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Αγίων Αναργύρων και τον Ελληνικό Οργανισμό Παιδείας στην Ομαδική Ανάλυση (HOPE), διοργάνωσε το διάστημα 19/11 έως 17/12/2013 επιμορφωτικό βιωματικό σεμινάριο ομαδοσυνεργατική μάθησης με θέμα:

"Τεχνικές συγκρότησης, λειτουργίας και δυναμικής της ομάδας"

Το σεμινάριο απευθυνόταν στους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων των σχολικών μονάδων ευθύνης της κ. Παπαζήση και διεξήχθη σε 4 κύκλους περιλαμβάνοντας σύντομες εισηγήσεις, βιωματικά εργαστήρια και μελέτες περίπτωσης.

Εισηγητές/ριες-Επιμορφωτές/ριες ήταν: Βάια Μπιτσιτέ (Δ/τρια ΠΠΓ Αγ. Αναργύρων), Χριστίνα Παπαζήση (Σχολική Σύμβουλος), Χριστίνα Κάλφογλου (καθηγήτρια αγγλικών ΠΠΓ Αγ. Αναργύρων), Σπύρος Λούτσος (Ψυχολόγος HOPE) και Δ. Σκούφη.