Επιμορφωτικό Σεμινάριο δύο κύκλων για τις Βιωματικές Δράσεις στo Γυμνάσιο στο ΠΓ Αγ. Αναργύρων (Πέμπτη 8/10 και Τρίτη 13/10)

Η σχολική σύμβουλος κ. Χριστίνα Παπαζήση διοργανώνει δύο κύκλους επιμορφωτικών σεμιναρίων για τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Βιωματικές Δράσεις.

Ο πρώτος κύκλος απευθύνεται στους/τις εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Βιωματικές Δράσεις στην Α' και Β' τάξη Γυμνασίου και θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 8/10/2015 και ώρα 12:00-14:00, στην κοινή αίθουσα εκδηλώσεων του Πειραματικού Γυμνασίου και 1ου Γυμνασίου Αγίων Αναργύρων (οδός Αγ. Αναργύρων και Ν. Πλαστήρα, τηλ 210-2691920).

Στο πλαίσιο του σεμιναρίου οι εκπαιδευτικοί Σοφία Μίχου ΠΕ18-17 και Αγλαΐα Ρούσση ΠΕ08 θα παρουσιάσουν με διαδραστικό τρόπο τη δουλειά τους.

Ο δεύτερος κύκλος, που γίνεται σε συνεργασία με τους Υπευθύνους του ΚΕ.ΣΥ.Π. Ιλίου κα Π. Οικονομάκου και κ. Αθ. Νικολαΐδη και την Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπ/σης της ΔΔΕ Γ΄ Αθήνας κα Ι. Ντίνου, απευθύνεται στους/τις εκπαιδευτικούς που διδάσκουν Βιωματικές Δράσεις στη Γ΄τάξη και ειδικότερα το αντικείμενο ?ΣΕΠ? και το αντικείμενο ?Περιβάλλον και Εκπ/ση για την Αειφόρο Ανάπτυξη? την Τρίτη 20/10/15 από 12:00-14:00, στην κοινή αίθουσα εκδηλώσεων του Πειραματικού Γυμνασίου και 1ου Γυμνασίου Αγίων Αναργύρων (οδός Αγ. Αναργύρων και Ν. Πλαστήρα, τηλ 210 2691 920).

Επειδή η συμμετοχή των εκπαιδευτικών -κατά περίπτωση- στις παραπάνω ημερομηνίες κρίνεται απαραίτητη, προτείνεται τις ημέρες αυτές να γίνει κατάλληλη διαμόρφωση του ωρολογίου προγράμματος για την απρόσκοπτη λειτουργία του σχολείου.

Η Σχολική Σύμβουλος

Δρ. Χριστίνα Παπαζήση