Μαθητικό Συνέδριο: Η παιδαγωγική αξιοποίηση της Τέχνης στη Διδασκαλία (Τρίτη 17/10/2017)

Την Τρίτη 17/10/2017 θα λάβει χώρα το μαθητικό συνέδριο με τίτλο "Η παιδαγωγική αξιοποίηση της Τέχνης στη Διδασκαλία" που διοργανώνουν από κοινού οι Σχολικές Συμβούλοι Μαρία Κωττούλα ΠΕ02, Β' Αθήνας και Χριστίνα Παπαζήση, ΠΕ04, Γ' Αθήνας σε συνεργασία τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γ' Αθήνας, το Πειραματικό Γυμνάσιο και το Πειραματικό ΓΕΛ Αγ. Αναργύρων (Αρ. εγκρ. ΥΠΠΕΘ 69878/Δ2/28-04-2017).

Το συνέδριο θα φιλοξενηθεί στον Δημοτικό Κινηματογράφο "Μαρία-Έλενα" των Αγίων Αναργύρων (Αγίας Παρασκευής 40, Άγιοι Ανάργυροι) από τις 8.30 μέχρι τις 13:45. Θα παρουσιασθούν εισηγήσεις που ετοίμασαν, με τη βοήθεια και την επίβλεψη των καθηγητών τους, μαθητές από σχολεία της Γ' Αθήνας. Φυσικά θα υπάρξουν και εισηγήσεις από μαθητές του ΠΓ Αγ. Αναργύρων. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του συνεδρίου εδώ.

MATHITIKO SYNEDRIO AFISA