Παρουσίαση του αθλήματος της Αντιπτέρισης (Badminton) στο ΠΠΓ Αγ. Αναργύρων

Το σχολείο μας συμμετέχει στην υλοποίηση καινοτόμων προγραμμάτων Φυσικής Αγωγής. Έτσι στα πλαίσια του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής και μετά από πρόσκληση μας στην Ομοσπονδία Αντιπτέρισης (Badminton), θα γίνει παρουσίαση στο χώρο του σχολείου μας και επίδειξη του αθλήματος από προπονητές της Ομοσπονδίας.

Στη παρουσίαση θα συμμετέχουν οι μαθητές όλων των τμημάτων έχοντας έτσι την ευκαιρία να μυηθούν στα μυστικά του αθλήματος από ειδικούς. Να σημειωθεί ότι η ομοσπονδία χορηγεί και αθλητικό υλικό δίνοντας έτσι την ευκαιρία σε μαθητές που δείχνουν σχετικό ενδιαφέρον να συνεχίσουν να ασχολούνται με το άθλημα.

Υπεύθυνος υλοποίησης του προγράμματος είναι ο καθηγητής φυσικής αγωγής του σχολείου μας κ. Νίκων Κοτσόβολης