Διακρίσεις στους Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Pierce 2024 για το ΠΓ Αγ. Αναργύρων

Σημαντικές διακρίσεις πέτυχαν οι μαθητές του Ομίλου Ρητορικής και Δημιουργικής Γραφής του σχολείου μας στους Πανελλήνιους Αγώνες Ρητορικής Τέχνης Pierce 2024.

Συγκεκριμένα, ο μαθητής της Α΄ Γυμνασίου Άγγελος Σφυρής κατέκτησε το 2ο βραβείο στο Αγώνισμα της Εκφραστικής Ανάγνωσης.

Pierce2024-2

Οι μαθήτριες της Γ΄ Γυμνασίου Μαρία Θεοδωράκη και Ευαγγελία–Κωνσταντίνα Ζενέτου απέσπασαν τιμητική διάκριση στο Αγώνισμα του Προτρεπτικού Λόγου.

Pierce2024-1

Εξαιρετική παρουσία στο αγώνισμα της Εκφραστικής Ανάγνωσης είχαν οι μαθητές Στυλιανός Βαστάρδος-Χωνάς και Αλέξανδρος Μεταξάς, όπως και στο Αγώνισμα του Προτρεπτικού Λόγου ο μαθητής Κωνσταντίνος Πατεργιαννάκης.

Pierce2024-0

Οι μαθητές Γρηγόριος Καλοκαιρινός, Αθανάσιος Μαρούντας, Άγγελος-Κων/νοςΡαυτόπουλος, Άννα Γροσιάννη, Μαρία-Ζαχαρούλα Ευαγγελιάδη, οι οποίοι συμμετείχαν στο ομαδικό αγώνισμα της Επιχειρηματολογίας, απέσπασαν κολακευτικά σχόλια για την παρουσία και το ήθος τους  από τους κριτές των αγώνων.

Τους μαθητές προετοίμασε ο υπεύθυνος του Ομίλου κ. Αθανάσιος Δήμος.