3η θέση για το ΠΓ Αγ. Αναργύρων στο 2ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Πρότυπων & Πειραματικών Γυμνασίων-Λυκείων Αττικής

Tην 3η θέση στην ομαδική βαθμολογία των Γυμνασίων κατέλαβαν οι μαθητές του ΠΓ Αγ. Αναργύρων, οι οποίοι συμμετείχαν στο 2ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Πρότυπων & Πειραματικών Γυμνασίων-Λυκείων Αττικής που διεξήχθη το Σάββατο 28/1/2017 στην Ιωνίδειο Σχολή στον Πειραιά.

Skaki2017

Στη διοργάνωση, στην οποία έλαβαν μέρος 71 μαθητές από 11 Πρότυπα και Πειραματικά Γυμνάσια και Λύκεια της Αττικής, συμμετείχαν εκ μέρους του ΠΓ Αγ. Αναργύρων τέσσερις μαθητές:

1. Νίκος Κρασσάς (Α1)

2. Μιλτιάδης Ρατσιάτος (Α1)

3. Ευανθία Κρασσά (Α1)

4. Μαίρη Μπουμπουλίμα (Α1)

Εκτός από την ομαδική διάκριση, σημαντική ήταν και η διάκριση του Νίκου Κρασσά, ο οποίος κατέλαβε την 3η θέση στην ατομική κατηγορία των μαθητών Α' Γυμνασίου!

Δείτε την τελική ομαδική κατάταξη των γυμνασιών εδώ, των λυκείων εδώ, τη γενική ατομική κατάταξη εδώ και την ατομική κατάταξη ανά τάξη εδώ. Αναλυτικά αποτελέσματα και στατιστικά στοιχεία για το τουρνουά είναι διαθέσιμα και εδώ.

Επόμενος στόχος των μαθητών μας τα ατομικά και ομαδικά σχολικά πρωταθλήματα της Αττικής που θα διεξαχθούν την Άνοιξη.